Beslenme

Beslenme

 

Anaokulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek servisi yapılır.

Yemeklerin tamamı kendi mutfağımızda günlük olarak pişirilir. Artan yemekler hayvan dostlarımızla paylaşılır. Yemeklerde mevsimine uygun pazardan temin edilen sebze ve meyveler, güvenilir marketlerden alınan parça et, hindi eti veya parçadan çekilmiş kıymayla, tanınmış markaların süt ve süt ürünleri kullanılır. Mutfağımızda rafine şeker kullanılmaz. Tatlılar bal, kuru ve taze meyvelerle tatlandırılır. İkindide servis edilen karbonhidratlı gıdalar tam buğday unlu olarak hazırlanır. Yemeklerimizin tamamı zeytinyağıyla pişirilir. Sabah kahvaltılarında her gün tam buğday ekmeği ve gezen tavuk yumurtası servis edilir. Hazır gıda kullanılmaz. Depolama yapılmaz. Alışverişimiz haftalık olarak yapılır. İçecek olarak damacana içme suyu, süt, anaokulumuzda içme suyu ile yapılan ayran, limonata ve bitki çayları kullanılır. Yemekler porselen kase ve tabaklarda, içecekler dayanıklı cam bardakta servis edilir.

Menülerimiz Diyetisyenimiz tarafından 3-6 yaş çocuklarının beslenme ihtiyacına uygun ve damak zevklerine hitap edecek şekilde hazırlanır. Her öğünde dengeli ve yeterli miktarda protein, kalsiyum, karbonhidrat ve vitamin alımına özen gösterilir. Menü hazırlanırken okul öncesi çocukların tercihleri ön planda tutulur. Ancak anaokulu ortamında farklı tatlara alışmaları için mevsiminde her sebzeye mutlaka yer verilir. Kereviz, pırasa, brokoli, karnabahar gibi daha az tercih edilen sebzeler önce ayın sebzesi olarak karşılarına çıkar, onlarla birer etkinlik yapılır. Daha sonra çocuklarımızın en sevecekleri şekilde menüde yerlerini alırlar. Okulumuzda favori çorbalar brokoli ve pırasa çorbalarıdır. Yemek konusunda seçici çocuklarımızın doyduğuna emin olmak için menüde her gün sade bir karbonhidrat ve yoğurt opsiyonu bulunur.

Beslenme saatlerinde çocuklarımız sınıf saatlerine göre yemekhaneye geçer, hep beraber yemenin keyfini çıkarırlar. Çocuklarımız sofrada çatal kaşık dağıtmak, peçete getirmek gibi minik sorumluklar alırlar. Her çocuk yemeğini kendi yemesi için teşvik edilir. Ancak zorlanan çocuklarımızı öğretmenleri destekler.

Alerji ya da intoleransı olan çocuklarımızın evlerinden getirdikleri yemekleri çapraz bulaşmaya maruz kalmayacak şekilde saklanır, ısıtılır ve servis edilir.

Mutfakta bir aşçı görev yapar. Tüm mutfak personelinin hijyen sertifikası mevcuttur. Öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı mutfağımızda pişer

Aylık yemek listesi her ay velilerimize gönderilir.

 

Beslenme
Beslenme
Beslenme
Beslenme

Ücretsiz Kayıt Ol

KVKK Bilgilendirme Telefon
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.

Kayit ol
Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.
Hemen Kayıt Olun!
Eğitim Danışmanlarımız Sizi En Kısa Sürede Arıyacaklar Eğitimle İlgili Detaylı Bilgiyi Alabileceksiniz.

Kayit ol
Bilgileriniz 3. Kişi Yada Kurumlar İle Paylaşılmaz İzinsiz Reklam Mesajı Gönderilmez.